Aktualności
O nas
Moje psy
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
07.05.2017

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2012 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCI

 

                                      *

 Mój wnuk czyli Evrest z Potockiego Dworu grudzień 2012 zaliczy do bardzo udanych miesięcy. Najpierw w Wałbrzychu podczas zimowej krajowej - otrzymał CWC , dzięki czemu ukończył Championat Polski  a potem wyprawił się na Litwę, gdzie podczas dwudniowej międzynarodówki otrzymał 2 x CAC , 2 x resCACIB dzieki czemu do kolekcji tytułów dołożył Championat Litwy !!! Brawo ! Gratulujemy !!!

*

Dzięki uprzejmości Kasi Kowalskiej , otrzymałam kilka zdjęć mojej dawno nie widzianej Leny - Lokatowa Zawsze Viva Zabajka FCI. Lena i jej Pan są biorą czynny udział w pracy i treningach Sekcji Psów WOPR w Dąbrowie Górniczej.  Bardzo się cieszę !!! Poniżej Sekcja Psów Ratowniczych WOPR - Lena druga po prawej, reszta zdjęć w galerii Leny :

*

Zima już jest ! Las zimą jest przepiękny, a dziewczyny uwielbiają spacery !


*

Nareszcie są ! Prawdziwki, kozaczki, kanie, podgrzybki, maślaki a także rudy, rudy rydz !

*

23 września  to nie tylko pierwszy dzień jesieni, to nie tylko moje urodziny ale w tym roku także dzień ogromnego sukcesu mojego wnuka Everesta z Potockiego Dworu. Syn Luxa i Bonity wybrał się w południowe, tak ulubione przezemnie strony. W miejscowości  Backa Topola wystąpił na międzynarodowej wystawie. Sędziowany w ringu przez Bośnjaka Tibora - otrzymał CAC, CACIB oraz w porównaniu z suczką także BOB !!! Potem były wybory Grupy II. Jak zwykle mocno obsadzona grupa, wszyskie molosy to kilkadziesiąt ras psów ! Tutaj sędzia Gere Tibor nie miał watpliwości - wygrywa nowofundland !!!! Hurrra !!! Potem było już tylko lepiej. Wybory najpiękniejszego psa wystawy sędziował pan Dr Mahmud Al Dagistani. Spośród 10 najpiękniejszych przedstawicieli 10 grup FCI na pierwszym miejscu postawił nowofundlanda !!! Wow !!! Ogromna radość i niedowierzanie. Południowe kraje to kraina wszelkich "agresorów" czyli preferowane są psy ras uznawanych za agresywne. Wygrana nowofundlanda to niesamowita rzadkość ! I ogromna radość. Gratuluję Agacie i Tomaszowi i trzymam kciuki za dalsze sukcesy Everesta który jest już Championem Serbii.

*

PSOTNA ARABELLA, PANNA ZUZANNA oraz PROMIENNA ALINKA mają już prawie 8 tygodni ! Nowe zdjęcia w zakładce jamniki- szczenięta. Poniżej PROMIENNA ALINKA  z jesiennymi różami 

*

29 sierpnia odwiedziła nas dawno nie widziana "córka" - Którędy Do Szczęścia Viva Zabajka czyli Kendi. Jest to córka Ery z jej ostatniego miotu, z marca 2006, po Int.Poisonie or Honey King of Helluland. Kendi wygląda świetnie i miło było patrzeć na radość jaką daje swej Pani - Joannie. Era  wyraźnie zainteresowała się gościem- z przyjemnością towarzyszyła jej w spacerze po podwórku. Poniżej od lewej -Kendi, Joanna i Era na tle letniego remontu :

*

25-26 sierpnia mój "wnuk" czyli Everest z Potockiego Dworu odniósł kolejne wystawowe sukcesy. W sobotę podczas Krajowej uzyskał CWC, NDPwR oraz Zwycięzca Rasy ! w niedzielę podczas Międzynarodowej otrzymał kolejne CWC oraz resCACIB za Interem- więc CACIB przypada Everestowi !!! Super !!! Gratulujemy !!!

*

Burze , obfite deszcze i upalne , bardzo gorące dni- spowodowały, że w lesie można spotkać już  20 czerwca takie oto prawdziwki : 

*

Sezon wystawowy w pełni ! 10 czerwca w Lublinie wystąpiły bliskie sercu - nowofundlandy Mała Czarna Viva Zabajka oraz "wnuk" Everest z Potockiego Dworu, a także malutka Stokrotka Pogodna Viva Zabajka czyli jamnik szorstkowłosy króliczy. Stokrotka "tradycyjnie" uzyskała CWC, tytuły NDSwR oraz Zwycięzca Rasy, a w wyborach Grupy zajęła II miejsce.  Everest zdobył kolejne trzecie już CWC i mając zaledwie 18 miesięcy- ma championat Polski na "wyciągnięcie łapy". Debiutująca w ringu Mała Czarna otrzymała ocenę doskonałą, lecz z powodu znacznej nadwagi zeszła z ringu ze srebrnym medalem. Poniżej kilka zdjęć Everesta oraz Małej Czarnej. A u nas nareszcie "pokazały" się grzyby ! Narazie kurki ale pierwszy prawdziwek już jest ! Na zdjęciu z moją córką Agatą oraz hotelowym sznaucerkiem Krawatem.


Mała Czarna i Kasia w Lublinie :Everest z Potockiego Dworu - Młodzieżowy Champion Polski, 3 x CWC, 2x NDPwR:

*

Początek czerwca to wspaniałe nowinki z dalekiej Islandii. Moja "mała" Skadi czyli Marzenia Do Spełnienia Viva Zabajka (miot 2010) zaprezentowała się na kolejnej międzynarodowej wystawie uzyskując trzeci wniosek na Młodzieżowego Championa oraz tytuł Zwycięzca Rasy ! Tym samym Skadi spełniła wszystkie wymogi by otrzymać dyplom Młodzieżowego Championa Islandii. Gratulujemy !!! Bardzo się cieszę !!!


*

Krajowa w Radomiu 19/20 maja to ponownie powody do radości. Tym razem za "sprawą" Merlina Viva Zabajka ( jamnik szorstkowłosy miniaturowy ). Zaledwie 12 miesięczny Merlin w sobotę otrzymał ocenę doskonałą oraz tytuły : Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior , Zwycięzca Rasy oraz III miejsce w wyborach Grupy ! W niedzielę uzyskał ocenę doskonałą i tytuły Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior a także ponownie Zwycięzca Rasy !!! Super !!! Gratulujemy ! Zdjęcia niebawem w jamniczych aktualnościach. Kilka dni temu odwiedziłam suczkę "Mała Czarna" z miotu 2010, jej zdjęcia w odnośniku miot 2010.

*

13 maja 2012  krośnieński związek kynologiczny zorganizował krajową wystawę psów w Sanoku. Zabajkę reprezentowała Interchampionka Stokrotka Pogodna Viva Zabajka (jamnik szorstkowałosy króliczy) oraz najmłodsza "córka" czyli nowofundland Nie Patrz Wstecz Viva Zabajka - która liczy sobie raptem 4,5 miesiąca życia. Stokrotka otrzymała ocenę doskonałą, CWC, tytuły Najlepsza Dorosła Suka w Rasie oraz Zwycięzca Rasy. W finałach BOG - zajęła III miejsce w Grupie. Gratulujemy i dziękujemy Kindze przy której Iga to kruszynka...!!! Zdjęcie w jamnikach- aktualności. Tymczasem nasza mała Negra bez stresu i z radością zaprezentowała swój dynamiczny ruch, z pokorą ustała w pozycji "stój" na tyle długo by sędzina pani F. Chaikovskaya z Rosji , napisała : " w dobrym typie, dobrze rozwinięta dla wieku, szata według wieku, bardzo dobry kościec, doskonałe kątowanie zwłaszcza tylnych kończyn, dobre odbicie w ruchu tylnych kończyn, typowa głowa, dolna szczęka szeroka, wyrazisty stop, nieco odstająca powieka, doskonała pigmentacja oczu, doskonały stop, doskonale osadzone uszy, bardzo dobry ruch". Ocena "wybitnie obiecująca" nie była więc zaskoczeniem - bardzo się cieszę !!! Po ocenie w ringu - zasnęła błogim snem a po krótkim odpoczynku - z pelnę werwy energią , pobiegłyśmy w BIS baby. Niestety sędzia nie był miłośnikiem czarnych misiów , więc nie stanełyśmy na podium. Jestem zachwycona charakterem Negry- która zachowywała się tak, jakby była to jej setna wystawa a nie debiut szczenięcia !!! Poniżej kilka zdjęć -reszta w odnośniku "miot 2011 ".

Od lewej-Zw. Rasy i Grupy Intch. Inez Sewilla Wichrowe Łąki, Diana Bursztyn z Podkarpacia, Nie Patrz Wstecz Viva Zabajka oraz jedyny facet czyli Jack Daniels Ba-Ula oraz sędzia pani F.Chaikovskaya

Nie Patrz Wstecz Viva Zabajka czyli Negra podczas oceny w ringu

W trakcie wyborów Best In Show Baby

Siła spokoju- krótka drzemka, zero stresu !

                                     *

Mamy następnego Interchampiona !!! 28 kwietnia nasza Stokrotka Pogodna Viva Zabajka ( jamnik szorstkowłosy króliczy ) otrzymała ostatni wymagany CACIB i tym samym spełniła wszystkie warunki by uzyskać dyplom Interchampiona !!! Do listy tytułów "dorzuciła" także Championat Montenegro, Cypru i ...Azerbejdżanu !!! A całość dzięki wytężonej pracy Narisowej. Dziękujemy i gratulacje dla obu dziewczyn !!! Zdjęcia w jamniczych aktualnościach a tymczasem do Zabajki błyskawicznie wkroczyło lato. Pięknie kwitną stokrotki a dziewczyny leniuchują w cieniu modrzewia...

*

W deszczową niedzielę 22 kwietnia Zabajka odniosła kolejne sukcesy. Najpierw malutki Merlin Viva Zabajka ( jamnik szorstkowłosy króliczy ) występując w klasie młodzieży otrzymał ocenę doskonałą, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior, BOB oraz w wyborach Grupy zajął IV miejsce. Zdjęcia w jamniczych aktualnościach. Nowofundlandy reprezentował Luxusowy Model Viva Zabajka. Pokonał konkurenta z klasy championów a potem dostał BOB ! W wyborach Grupy zajął II miejsce !!! Trzymałam kciuki także za "wnuki"- Everest z Potockiego Dworu otrzymał ocenę doskonałą i srebrny medal. A Eganto z Potockiego Dworu występując w klasie młodzieży - otrzymał ocenę doskonałą i Zw. Młodzieży !!! Gratulacje ! 

Prawie wszystkie nowofundlandy i ich opiekunowie Lublin 2012:


Lux - II miejsce w Grupie, sędzia p. Stępiński :


Poniżej Lux w drodze do zwycięstwa :


A to radość ze zwycięstwa Kasi i Luxa:

Poniżej Everest z Potockiego Dworu i Zw. kl. pośredniej Clannad Smmoth Power :


*

22.04.2012 - Taki duży, taki mały może Interem być !!! Moja mała Britta otrzymała właśnie dyplom z potwierdzeniem - jest Międzynarodowym Championem Piękności !!!

                                  *                                 

Niesamowicie przyjemny Prima Aprilis  w wykonaniu Merlina Viva Zabajka ( jamnik szorstkowłosy miniatura ) - opisałam w odnośniku - jamniki /aktualności.

*

17 marca - przebiśniegi - pierwsze zwiastuny wiosny już są !!!

**

Połowa lutego to w Rzeszowie tradycyjnie już Międzynarodowa Wystawa Psów. W tym roku Zabajkę reprezentowali - jamnik Merlin Viva Zabajka i jamniczka Stokrotka Pogodna Viva Zabajka , nowofundland Na Otarcie Łez ale kibicowałam także synowi Luxa , młodemupsu Everest z Potockiego Dworu. Jamniki "poszły" jak burza -zapraszam do poczytania części jamniczej.  Na Otarcie Łez czyli Keysi nie miała szczęścia, zakulała niespodziewanie więc otrzymała ocenę bardzo dobrą. Za to Everest w mocnej stawce 4 psów ( w tym 2 importy z znanych hodowli ! ) wygrał, otrzymując ocenę doskonałą oraz tytuł Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie. Gratulujemy zwycięzcom !!!

Poniżej Everest :*

Końcem stycznia - 28 dokładnie, nasza pra pra babcia Era ukończyła 12 lat. Był tort i 12 świeczek oraz mnóstwo prezentów które przywiozła Zuza i Monika. Obie dziewczyny przyjechały specjalnie z Warszawy- są wielbicielkami Erusi i nie mogło ich zabraknąć podczas takiego święta ! Parę urodzinowych zdjęć Ery - także w jej galerii. A poniżej Era i Zuza :

*

Z ogromnym opóźnieniem dotarła do nas ZIMA. Bardzo nieśmiało popruszyła śniegiem, leciutko sypnęła mrozem, tak jakby wpadła tylko na chwilkę. Wykorzystałam więc jej chwilowy kaprys i zgarnęłam dziewczynki do zimowego zdjęcia. A potem do Zabajki ! Tam czekał na nas Ocean Spokoju czyli kary Imbir oraz stylowe drewniane sanie. Pojechaliśmy na  prawdziwy kulig ! Było super !!! Słaby mróz, lekko pruszący śnieżek i wypoczęty, chętny do biegu konik. Czy można marzyć o czymś więcej...? 


Cztery dziewczynki na tle choinki- od lewej Britta, Era, Jawa i Agata.

A poniżej kulig z Imbirem- Zabajka 21.01.2012 :*

Od 1.01.2012 obowiązuje nowa Ustawa o Ochronie Zwierząt, zabraniająca rozmnażania psów w celach handlowych- czyli mówiąc prosto zabrania się bezmyślnej produkcji psów tylko dla zysku w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu.  Bardzo prosimy o przeczytanie tekstu nowej ustawy która zabrania także sprzedaży szczeniąt poza miejscem hodowli- czyli nie wolno oferować szczenięcia z dowozem do domu, ukrywając tym samym warunki odchowu .  Pełny tekst ustawy : http://www.nowofundland-klub.pl/ustawa_ochrona_zwierzat.pdf . Bardzo proszę - przeczytaj, zanim zdecydujesz się nabyć  szczenię z produkcji nie mającej nic wspólnego z hodowlą.

*

Pewnego pięknego grudniowego poranka zawitała do nas Monika i Zuza. Ze względu na problemy zdrowotne Zuzy, Monika nie była pewna czy mogą przyjąć pod swój dach małego nowofundlanda. Kupić i po miesiącu oddawać ze względu na alergię dziecka- to mało odpowiedzialna decyzja. Dlatego Monika i Zuza zaprosiły do siebie Erę i tak oto babcia Era pojechała na krótkie wczasy do Warszawy. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal- Zuza zdrowa i szczęśliwa a Era zadowolona, bo dawno nie była w takim centrum troski i uwagi. Podsumowując - zyskałyśmy  nowych przyjaciół, a Monika i Zuza pokochały niufy..! 

Era w Warszawie- grudzień 2011

Era w Warszawie- grudzień 2011

Era w Warszawie- grudzień 2011

Era w Warszawie- grudzień 2011

Era w Warszawie- grudzień 2011


« Poprzednia 2011-2010 2009   2008  2007  2006  2005   Następna »