Aktualności
O nas
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
12.03.2008

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2005 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCITak wyglądała zima w "Zabajce"

Moje niufy były bardzo zadowolone!!! Oto nasze zimowe wycieczki:

Nowofundlandy 1

Nowofundlandy 2

Nowofundlandy 3

Grudniowe spacery.


Hurrraa!!!

4 września `05 w Częstochowie, INNA NIE BĘDĘ zdobyła trzeci tytuł "Zwycięzca Młodzieży" i tym samym została Młodzieżowym Championem Polski !!! Gratulujemy - uściski od dumnej mamy Ery !


Wrzesień 2005.

Czas płynie tak szybko ! Erusia za "sprawą" Hossy została babcią, i teraz starannie i troskliwie pomaga córce opiekować się gromadką szczeniaków. Porządek dnia toczy się wokół szczeniąt, a w wolnych chwilach podziwiamy wszystkie kolory jesiennego lasu. Pachną kwitnące wrzosy i naprawdę ciężko oderwać się do spraw codziennych. Szkoda, że nie można zatrzymać , choć na chwilę mijającego czasu...

Domek 1

Domek 2

Grudniowe spacery.

31.07.2005 Krajówka w Nowym Sączu.

Temperatura w ringu około 40'C. Inkrustowany Apach - złoto + Zwycięzca Młodzieży. Debiut w klasie pośredniej Inna Nie Będę otrzymała: CWC, NSwR oraz Zwycięzca Rasy. Brawo!!!


Brak dostępu do Internetu sprawił, że rzadko pojawiają się tutaj nowinki z "Zabajki". Ostatnie miesiące to miłe sercu sukcesy młodego pokolenia: Inna Nie Będę - do Zwycięzca Młodzieży z Katowic, dorzuciła Zwycięzca Młodzieży z Ustronia. Interpol Nie Przypadkiem - zdobył swój drugi tytuł Zwycięzca Młodzieży w Krośnie. Istotnie Urocza - uzyskała srebro, w klasie pośredniej w Gdyni. W Krośnie towarzysko pokazała się Era - uzyskała oprócz CWC także - Najlepszą Sukę W Rasie. Smutno trochę, że nie widać w ringach, niepowtarzalnego FBI, przebojowej Hossy, czy dwóch pięknych "dziewczyn" z Krakowa. Ale życie to nie tylko wystawy. Przeprowadzka z Rzeszowa, była najlepszą decyzją ostatnich lat. Żyjemy sobie beztrosko w wymarzonym małym, białym domku na skraju lasu i sądzę, że nie popełnię błędu pisząc, iż wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Obok super-sąsiedzi, a w koło malowniczy las i piękne jeziora. Niedawno przybyły do nas dwie kotki. Czarne z białymi znaczeniami, hodowli Schronisko w Mielcu. Kotki powoli aklimatyzują się w nowym miejscu i mam nadzieję, że one również będą tutaj szczęśliwe !

Nowofundland i Jamnik

Nasz mały, biały domek...

Widok z Domu

"Wieczorne mgły"

Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach.

jak co roku zgromadziła sporą stawkę pięknych niufów. W psach zabrakło Interpoola, ale FBi poradził sobie šwietnie, wygrywając klasę championów, a oraz zabierając także reCACIB. CACIB otrzymał Nero od Stiky, znany już z wielu wystaw pies p. Kocha.

W suczkach zadebiutowała Inna Nie Będę. Stanęła w ringu jako jedna z najmłodszych konkurując z Abigail Puchate Misie, Heart of Hel van de Kleine Compagnie, Luną z Kąpieliska Marzeny, i Norkros Dulcineą. Jak to w młodzieży bywa- suczki biegały wesoło i z temperamentem. A na numerze 1 stanęła ... Inna Nie Będę !!! Otrzymała ocenę doskonałą i swój pierwszy tytuł - Zwycięzca Młodzieży. Brawo Inka ! Gratulujemy obie z Erusią ! A potem przyszła kolej na ocenę mojej tegorocznej gwiazdy. W klasie pošredniej wystąpiła Hossa Niech Trwa. Razem z nią wystąpiły : Bega Green Street, Bonita z Rodu Trojnar, Dathis Dunia z Naszych Marzeń, Pilica Księżniczka Randia i Vaniti Dyskusja. Wszystkie równie ładne, z dobrym ruchem. Ciężki wybór dla sędziego. A werdykt ? Na numerze 1 stanęła Hossa ! Wielka radošć z tzw. "dużego" CWC i chwila przerwy, przed porównaniem. Z klasy otwartej "wyszła" Norkros Blue Odyssey, a najlepszą championką została Farah Diva Bar v.Gerderland. Obie suczki bardzo ładne, z pięknymi rodowodami, ze znanych hodowli. Nie będzie łatwo. Do porównania wyszłyšmy z lekką tremą, ale... Hossa zaprezentowała się tak pięknie, że sędzia nie miał wątpliwošci. CACIB otrzymuje Hossa Niech Trwa Viva Zabajka FCI !!! Ogromna radošć, prawdziwe łzy szczęšcia. Bardzo dziekuję za gratulacje od hodowli Norkros, Kąpieliska Marzeny, Pawła Kędzierskiego, od Seti, Solki, Beatki, p. Kocha, Ani Seweryn, i wszystkich których tu nie wymieniłam. Jedynym arktycznym lodem powiało ze strony resCACIB. Jest mi bardzo przykro, że nie każdy potrafi uszanować werdykt sędziego i chociaż symbolicznie podać rękę.

A Zwycięzcą Rasy został Nero od Stiky. Gratulujemy włašcicielowi, p. Horst Koch- pan ten jako jeden z pierwszych w Polsce, kiedyš dawno temu sprowadził z Niemiec pierwsze niufy zakładając hodowlę "Czarny Miš"... Zapomniałabym dodać, że moja malutka Ułanka Arlet w pięknym stylu, na trzech kolejnych wystawach ( Rzeszów, Jarosław, Katowice) ukończyła Młodzieżowy Championat, otrzymując Zwycięzca Młodzieży w Katowicach z rąk Prezes Klubu Jamnika w Polsce, pani Doroty Witkowskiej ! Hurrra -brawo Kropa !

Nowofundland na Wystawie Psów Rasowych Katowice - Nowofundland 1

Hossa zwyciężczynią klasy pošredniej

Ring Nowofundlandów - Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Katowice 2005

Hossa - Najlepsza Suka w Rasie, Katowice 2005

Nitra 2005

To miała być zwyczajna, szaro- šnieżna niedziela. Nie došć, że "13", to jeszcze tuż na rogatkach miasta, wielki czarny kot przebiegł nam drogę. Na szczęšcie nie poddałyšmy się przesądom i po 8 godzinach morderczej jazdy (albo zawieje i zamiecie šnieżne, albo roztopiony słońcem lód) stawiłyšmy się w słowackiej Nitrze. Zgłoszono 17 NF, lecz nie wszystkim przy tej pogodzie udało sie dojechać. Erusia spisała się na medal, otrzymała CAC i tym samym spełniła wszystkie warunki by zostać pierwszą w Polsce CHAMPIONKą SŁOWACJI !!! Huurrrrraaa !!!

Champion Slowacji Era Viva Zabajka FCI

Era i Ja, na parkingu w Nitrze


Nowy sezon wystawowy 2005 i nowe sukcesy...

6 lutego zabłysła Hossa Niech Trwa oraz Kropka. Hossa swobodnie, z ušmiechem na pysku wygrała klasę pošrednią, pokonując zakopiańską Solkę, otrzymując dosk, CWC, NSwR. Potem porównała się z "chłopakami" by otrzymać tytuł Zwycięzca Rasy. W tym czasie Kropa debiutowała w klasie młodzieży otrzymując swe pierwsze Zw. Młodzieży.A po porównaniu w psem - zeszła z ringu z także z tytułem Zwycięzca Rasy !!! Tak więc mamy dwa puchary ! Ale to nie był koniec emocji w tym dniu. Wybory grupy II należały także do Hossy. Pokazała się efektownie i dynamicznie. A sędzia p. H. Jurek, (jak wszyscy wiemy Największy Sympatyk Niufa w PL) z przyjemnošcią wskazał jej Nr 1 ! Kropa walczyła dzielnie, lecz narazie Zw. Grupy jest poza zasięgiem jej małych łapek...

Hossa Niech Trwa Viva Zabajka FCI

Hossa wraz ze Beatą, która doprowadziła ją do zwycięstwa.

« Poprzednia   2008  2007  2006  2005