Aktualności
O nas
Moje psy
Osiągnięcia
Mioty
Galeria
Księga Gości
Linki

Ostatnia aktualizacja:
07.05.2017

Strona główna   Dodaj do ulubionych  


Jamnik króliczy szorstkowłosy

Aktualności 2013 - Nowofundlandy Viva Zabajka FCI

 

*

Koniec roku kalendarzowego to także przerwa w wystawach. Sezon wystawowy 2013 postanowiłyśmy zakończyć wraz z suczką Prosto W Serce Viva Zabajka FCI zwaną "Korba"- w Mołdawii. Do dalekiego Kiszyniowa wybrałyśmy się w doborowym towarzystwie setera Diuka, borderki Gryzi, seterki Ireny oraz  gromadki sznaucerów i foksterierki. Długa i męcząca podróż trwała 24 godziny- godziny bezsensownego czekania na granicy plus drogi przypominające kartoflisko dołożyły się do zmęczenia. Na miejscu czekał przytulny hotel i... kwitnące róże. Temperatura w Kiszyniowie była dużo wyższa niż w Polsce. Zgłosiłam Korbę na 4 z 6 wystaw, i w sobotę ok. 10 , stanęłyśmy na ringu pierwszej międzynarodowej wystawy - "Gold Cup Moldova". Nowofundlandy sędziował pan Shaun Watson z Cypru. Sprawdzanie zębów, dotyk, bieg po okręgu i tył/przód i mamy pierwszy CACIB...! Porównanie z młodym psem z Odessy i Zwycięzcą Rasy zostaje Aron of Sadoli Park. Po południu krajowa Bułgarii. Tam nowofundlandy ocenia pani Rita Kadike Skadina z Łotwy. Zwycięzcą Rasy także zostaje Aron. Czekając do nocy na zakończenie oceny psiaków z naszej grupy- można do woli i bez żadnych ograniczeń korzystać bogactwa smaków mołdawskich win na specjalnym stoisku miejscowego producenta.  W niedzielę nieco chłodniej, lecz i tak spacerując z Korbą znajduję kwitnące ...fiołki. Pierwsza wystawa to międzynarodowa  "Zima 2013". Nowofundlandy ocenia pani Liudmiła Lavrova z Mołdawii. Ponownie sprawdzenie uzębienia, dotyk, bieg po okręgu i tył/przód. Ocena  doskonała, CAC i ...kolejny CACIB...!!! Mamy Championat Mołdawii....!!! Hurra...! Zwycięzcą Rasy zostaje Aron. Po południu ponownie krajówka Bułgarii. Tutaj nowofundlandy ocenia uśmiechnięty i mówiący po polsku pan  Petru Muntean z Rumunii. Tym razem oprócz CAC, Najlepszej Suki w Rasie, mamy też Zwycięstwo Rasy...! Ogromną radość  zmącił fakt, że nie sposób było znaleźc kto-gdzie- kiedy wybiera Zwycięzcę Grupy II . Jakim cudem wybrano na Zwycięzcę  owczarka kaukaskiego- wielka zagadka. Nic to jednak, bo mamy przecież także Championat Bułgarii...! A potem już tylko oczekiwanie w wielkiej kolejce do 12 w nocy na dyplomy i potwierdzenie tytułów. Do hotelu docieramy około 1 w nocy. Czeka na nas pyszna kolacja pełna specjałów kuchni mołdawskiej. Około 2 w nocy wyruszamy w drogę powrotną do domu. Chciałam tą drogą bardzo, bardzo serdecznie podziękować Tomkowi za cierpliwość i  wyrozumiałość. Przeprosić ze niepotrzebne stresy i fochy. Przepraszam...!!! Poprawię się...następnym razem.

wystawa psów
Miejsce wystawy 

nowofundland
Mamy pierwszy CACIB...!

zabajka
W ringu krajówki bułgarskiej

dziecko i pies
Korba i Sasza w finale konkurencji Dziecko i Pies

korba
Drugi CACIB zdobyty...!

wodolaz
CAC + BOB Bułgarii i najbardziej uśmiechnięty sędzia maratonu w Mołdawii- Petru Muntean

moldawskie wino
Degustacja win mołdawskich- bez ograniczeń...!

*

Nie tylko nowofundlandy mieszkają od lat w moim sercu. Bez koni - dotyku ich aksamitnych chrap, parskania w lesie i stukotu kopyt na asfalcie -nie wyobrażam sobie życia. Piękno złotej, polskiej jesieni podziwiam z wysokości końskiego grzbietu, a pasją tą "zaraziłam" także męża i córkę. Poniżej kilka zdjęć z naszych wspólnych październikowych spacerów , koniki z zawsze gościnnej Zagrody Jeździeckiej "Mustang" :

zagroda jeździecka mustang
Od lewej :Kasia na Enigmie, ja na Kamerze i Ewa na Emmie

zagroda jeździecka mustang
Złota polska jesień z końskiego grzbietu...

zagroda jeździecka mustang
Czyż tu nie pięknie....?

zagroda jeździecka mustang
Największe szczęscie w świecie na końskim leży grzbiecie...!

zagroda jeździecka mustang
I znowu nad pięknym leśnym jeziorkiem, tym razem na Jagodzie

Zagroda jeździecka mustang
Urokliwe jeziorko w lesie...

zagroda jeździecka mustang
Z przodu Joanna na Birce, a na końcu ja na Kamerze.

zagroda jeździecka mustang
Czyż tu nie pięknie...?

zagroda jeździecka mustang
Moja córka Agata na Ulenie 

*

Piękna wrześniowa pogoda zachęca do spacerów i zdjęć. Ciężko uchwycić całą "Zabajkę" razem...!

hodowla

psy rasowe

nowofundland

Wracamy do domu...

zabajka

Po spacerze czysta, źródlana woda- prosto ze studni !

psy rasowe

*

Tegoroczna Krajowa w Przemyślu- odbyła się już 1 września. Wybrałam się na nią z Korbą czyli nowofundland Prosto W Serce Viva Zabajka, w towarzystwie brązowej Diany Bursztyn z Podkarpacia i Stasi oraz Niuni czyli jack russell terier z Agnieszką. Nowofundlandy sędziowała pani Anna Rogowska. Wszystkie nasze "dziewczyny" otrzymały ocenę doskonałą i złoty medal. Korba walczyła dzielnie z zagraniczną konkurentką- otrzymała oprócz złota- tytuł Zwycięzca Młodzieży oraz Najlepszy Junior w Rasie. Super...! Bardzo się cieszę...!!!

nowofundland

*

Sierpień 2013 równie upalny jak lipiec. Trawa wyschnięta, liście powoli spadają z drzew. Idzie jesień... Malinę (jamnik szorstkowłosy króliczy) odwiedził brat Migdał - po męczącej zabawie odpoczywali w cieniu domu....

jamnik

 *

Lipcowe upalne dni moje suczki spędzają błogo śpiąc w chłodnym domu. A mała Malina (jamnik szorstkowłosy króliczy) znalazła wygodną poduszkę do snu....! W tle nasz gość - goldenka Perła.

zabajka

                                       *

Mamy Championa...!!! Ani tropikalne upały ani piorunujące burze z gradem -nie zniechęciły nas do wyjazdu 22 czerwca na krajówkę do Nowego Targu. Stawkę 8 zgłoszonych nowofundlandów oceniała pani Magdalena Kozłowska. Moja Pełna Nieprzewidywalnych Pomysłów  Korba , zaprezentowała się tak jak lubię , otrzymując opis : "bardzo ładnie zbudowana,mocna o suczym wyrazie, głowa proporcjonalna, kufa dobrej długości mocna, piękne zdrowe oczy, nienaganna linia górna, mocny zad, klatka piersiowa prawidłowa, ładny swobodny ruch". Ocena doskonała, tytuł Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie= Champion Młodzieży w wieku 11 miesięcy, na trzech kolejnych wystawach...!!!   Nim zaproszę do obejrzenia zdjęć- chciałabym tą drogą serdecznie podziękować za miłą atmosferę, piękne zdjęcia, pomoc i opiekę nad moją Korbą Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Janik właścicielom Championa Morfeusza Załoga Nelsona.   Bardzo dziękuję...!!!

prosto w serce viva zabajka

zabajka

nowofundland

nowy targ

W oczekiwaniu na ocenę i na nadchodzącą burzę

nowofundland

zabajka

W Nowym Targu nie mogło zabraknąć bacy z owieczkami...! Tuż obok stadionu

zabajka
 

*

W czasie kiedy my walczyłyśmy na wystawie w Krakowie ( o czym piszę poniżej) - Luxusowy Model Viva Zabajka wyjechał do dalekiej Mołdawii by przybliżyć sylwetkę  nowofundlanda na wschodzie. Podczas kilkudniowej wystawy w Kiszyniowie , uczestniczył w 6 (2 x międzynarodowa, 4x krajowa) wystawach- wygrywając wszystkie 6 i zdobywając łącznie : 2 x CACIB, 6 x CAC, 6 x Zwycięzca Rasy oraz tytuły : Champion Mołdawii, Grand Champion Mołdawii, Champion Costa Rica, Champion Hondurasu...!!! Gratuluję z całego serca, tytuł INTERCHAMPIONA to już tylko formalność...
zabajka

nowofundland

*

To był upalny czerwcowy dzień... Z ogromną niechęcią, przy sporym dopingu ze strony przyjaciół- Beaty i Tomka, pojechałam z Korbą na wystawę do Krakowa. Jak co roku ZKwP o/Kraków jest organizatorem Międzynarodowej Wystawy Psów. W tym roku 15/16 czerwca, a nowofundlandy oceniał sędzia z Rosji - Oleg Yanchev. Konkurencja spora i pięknie przygotowana. A my tradycyjnie i uparcie z jedną małą szczotką naprzeciw suszarek/odkurzaczy i upiększających kosmetyków wielu znanych firm. No cóż...dla mnie nowofundland to nowofundland i wolę go bez tej całej otoczki rodem z "Top Model". Dobry szampon plus strzyżenie tydzień przed wystawą wystarczy by wydobyć cały urok i piękno mojego niufa. Ale do rzeczy. Sędzia dokładnie i starannie oglądał każdą suczkę, opis z karty oceny nie pozostawia co do tego złudzeń : "w dobrym typie, duża, w dobrej kondycji, pożądane wysokie czoło, zgryz prawidłowy, szyja dobrze osadzona, kończyny przednie dobrze rozwinięte, prawidłowe przedpiersie, ogon dobrze osadzony, dostatecznie długi grzbiet, mocno ukątowane kończyny tylne, dobra struktura szaty, palce powinny być mocniejsze, dobrze przygotowana i prezentowana". Z takim opisem werdykt mógł być tylko jeden: mamy złoty medal ! Do tego "duże"  Zw. Młodzieży, niezbędne do Młodzieżowego Championatu...! Huuuurrraaa...!!! Ale to nie koniec emocji. Porównanie psa i suki z młodzieży i...mamy Najlepszego Juniora...!!! Tak bardzo się cieszę ..! Dziękuję Gabi i Ani S za uściski i gratulacje. Dzięki dziewczyny..! Wygrywać w tak miłej atmosferze to WIELKA radość ...! ...i niestety rzadkość.

Najlepsza trójka wystawy krakowskiej, od lewej : Zwycięzca Rasy Cookie, Najlepszy Pies Morfeusz i Najlepszy Junior Prosto W Serce Viva Zabajka. Sędzia Oleg Yanchev Rosja

nowofundland

Porównanie psa i suki z młodzieży o tytuł Najlepszy Junior 
viva zabajka

Suki klasa młodzieży 
nowofunland

W trakcie oceny 
zabajka

zabajka

*

Sezon zaprzęgowy w pełni...! 29 maja wybrałam się do Zabajki, by wraz z niezawodną Kariną i Lawiną - pomknąć bryczką po lesie wraz z grupą dzieci i ich rodziców. Pogoda dopisała, a przejażdżka bryczką po lesie była niezapomnianym przeżyciem i dla młodszych i dla starszych.

zabajka
zabajka

*

W upalną niedzielę 19 maja, wybrałyśmy się na Krajową do Radomia. Rasę nowofundland oceniała Pani Joanna K. z Łodzi. Stawka nie była duża, lecz wszystkie niufy ładnie przygotowane i prezentowane. Korba biegała chętnie, lecz pierwszy raz- nie chciała ustać podczas opisu. No cóż- upał każdemu dał się we znaki. Otrzymałyśmy kolejną ocenę doskonałą i pierwszy tytuł "Zwycięzca Młodzieży". Championat Młodzieży rozpoczęty...! Super- bardzo się cieszę. Poniżej parę zdjęć z wystawy.

nowofundland
nowofundland
viva zabajka

*

W niedzielę 21 kwietnia moja "mała" Korba czyli nowofundland Prosto W Serce Viva Zabajka, zadebiutowała w klasie młodzieży na Krajowej w Lublinie. Nowofundlandy oceniała Anna Rusinowska . Biegałyśmy, biegałyśmy i końca temu kłusowi nie było widać. Nie pamiętam wystawy na której tak długo i starannie oceniany był ruch. Ruch Korby był wspaniały lecz luźnego grzbietu nie dało się ukryć, w końcu moja "gwiazdeczka" miała dopiero 9 miesięcy i 2 dni. Wygrała nasza konkurentka Karina i jej Pani - Ania.  My otrzymałyśmy  ocenę doskonałą i medal srebrny oraz opis : " 9 m-cy, bardzo dobra w proporcjach, wystarczająca mocna głowa, poprawny front, nieco luźny grzbiet, prawidłowe kątowanie kończyn, prawidłowa szata, swobodny ruch".  Gratulujemy Karinie i Ani ich pierwszego tytułu...!!! Atmosfera była super, co widać na poniższym pamiątkowym zdjęciu nowofundlandów, Korba pierwsza od prawej :

nowofundland

Piękny wykrok w kłusie :

nowofundland

"Co tam masz i co mi dasz...? "
Viva Zabajka

*

10 kwietnia-nowe zdjęcia Prawdziwej Przyjaciółki Viva Zabajka (nowofundland miot 2012 ) oraz zdjęcia malutkich szczeniąt Stokrtoki Pogodnej Viva Zabajka w zakładce jamniki- szczenięta.

*

15 marca kiedy wszystkie niecierpliwie wypatrywałyśmy wiosny- zima zaatakowała z podwójną siłą. Jej wierne przyjaciółki zamieć i zawieja też przybyły...Napadało tak dużo śniegu, że dziewczyny wpadały po szyję. Na "jakiś czas" odcięło mnie od cywilizacji i dopiero po 2 dniach intensywnego machania łopatą- dostałam się do auta w garażu...! 
*

Tuż po Dniu Kobiet pojechałyśmy z Korbą na krajową do Jarosławia. Niewielką stawkę 6 nowofundlandów oceniała pani Małgorzata Hałas.  Starannie obejrzała Korbę, "policzyła" wszystkie zęby, "pogłaskała" sylwetkę sprawdzając szczegóły budowy i "podarowała" taki opis : "prawidłowe proporcje głowy, zgryz nożycowy,bardzo dobra szyja , linia górna i kątowanie, PRZEPIĘKNE CIEMNE OKO, swobodny ruch, doskonała szata". Ocena -wybitnie obiecująca, tytuł : Najlepsze Szczenię w Rasie. Pomimo późnej godziny, zdecydowałyśmy się poczekać na BISa. Moja  "córuś" pobiegła chętnie, ładnie się zaprezentowała , co zaowocowało III lokatą BIS Szczeniąt !!! Wow. Baaaardzo się cieszymy...! Mamy nasz pierwszy puchar...! Nasz kuzyn Evrest otrzymał BOB a w wyborach Grupy, zajął IV lokatę..! Serdecznie gratulujemy !!!

Nowofundlandy - Jarosław 2013 

Poniżej fotorelacja z występu suczki Prosto W Serce Viva Zabajka*

Długie zimowe wieczory bywają bardzo nudne, moja Korba umila sobie czas nauką . Ukończyła 7 miesięcy więc  pilnie słucha Agaty co i jak trzeba zrobić by  np. poszukać znajomych na facebooku. Właśnie dowiedziała się , ze jej kuzyn Evrest z Potockiego Dworu wraz z koleżanką Forsycją, byli w dalekiej Mołdawii, skąd wrócili z naręczem medali i pięknymi pucharami. Gratulujemy !!!
*

Niby zima a czegoś brakowało. W niedzielę 10 lutego odebrałam telefon. I...wyruszyłam natychmiast do Zabajki. Poczciwy Piorun i Czeremosz już na mnie czekały. Wybraliśmy się razem na kulig. Tego brakowało- parskania koni, janczarów i skrzypienia starych sań...


Ależ ja za Wami tęskniłam...!


Co za piękny widok...!


Na dziś tyle....niestety...!

*

Już od kilku lat początkiem lutego oddział rzeszowski jest organizatorem Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Hala na Podpromiu przez dwa dni jest areną zmagań ponad 1600 psów z wielu krajów Europy. W tym roku nowofundlandy sędziował pan Andrzej Kot. Moja Korba ( Prosto W Serce Viva Zabajka FCI ) z radością pobiegła wokół ringu a potem spokojnie i dłuuugo stała dając sędziemu czas na dokładne przyjrzenie się jej sylwetce. Oto jej opis : " Ładna suczka o mocnej kości, prawidłowych proporcjach, typowa sucza głowa, prawidłowe uzębienie, prawidłowa górna i dolna linia, szeroki front, zaznaczone już przedpiersie, kończyny proste dobrze kątowane, szata i umaszczenie prawidłowe, bardzo dobry ruch ". W końcowych wyborach Najpiękniejszego Szczenięcia udało się nam zakwalifikować do półfinałowej ósemki szczeniąt. Oto fotorelacja z wystawy :*

21 stycznia odbyła się Krajowa Wystawa w Będzinie. Z okolic Rzeszowa wyruszyła ekipa w składzie : sznaucerka miniaturowa ISMENA Tostom z Beatą, brązowy nowofundland DIANA Bursztyn z Podkarpacia ze Stasią oraz moja Korba i ja. Dla małej nowofundlandki PROSTO W SERCE -po domowemu Korba , która  zaledwie dwa dni wcześniej ukończyła 6 miesięcy- był to pierwszy start i pierwsze wybiegane w ringu metry z wielu kilometrów które czekają nas w przyszłości. Dojazd dobrze oznakowany, ringi duże a śliskie pcv ładnie oklejone wykładziną. Nasz debiut oceniał sędzia z Irlandii, pan Vincent O`Brien. Korba wygrała ze stresem i zaprezentowała płynny ruch oraz idealny spokój w postawie "stój". Oto opis z naszej pierwszej karty oceny : "Piękne szczenię, doskonały temperament, doskonałe ciemne oko,wspaniały pigment, zgryz nożycowy, doskonały ruch tyłu i przodu, pięknie pokazana". Mała otrzymała ocenę "wybitnie obiecująca" , lokatę I oraz ....złoty medal. No cóż...nie do końca legalny ale bardzo nas ucieszył. Sąsiadka mojej Korby- DIANA w mocno obsadzonej stawce klasy pośredniej -wygrała, uzyskując swe pierwsze CWC. Szkoda, że jej konkurentki nie potrafiły powstrzymać emocji  i opuściły ring nie raczywszy nie tylko chociaż symbolicznie pogratulować zwyciężczyni  ale oburzone zeszły z ringu  odmawiając stanięcia na II i III lokacie. Nie czyń drugiemu- co Tobie niemiłe, chciałoby się powiedzieć. Trzecia "dziewczyna" z naszej ekipy- sznaucerka ISMENA , pokonała konkurentkę i ring opuściła z rozpoczętym Championatem Młodzieży. Tak oto wracałyśmy do domu w doskonałym humorze , w towarzystwie trzech złotych medalistek...! 
Gdy my bawiłyśmy się w Będzinie- mój wnuk EVREST z Potockiego Dworu, wraz ze swą koleżanką FORSYCJA Moje Słoneczka, pojechali do dalekiej Bułgarii. Ojjj dłuuuugo by opowiadać co widzieli, po jakich ringach biegali...! Powiem krótko - pełen sukces !!! Dwa dni zmagań przyniosło Evrestowi : 2 x CACIB, 2 x BOB, BOG oraz V-ce BIS !!! Do tego Najpiękniejsza Para Psów ..! A do kompletu , dla obojga - Championat Bułgarii, Grand Championat Bułgarii oraz Championat Bałkanów...! Wow...!!!! Super wyniki, bardzo się cieszymy...!!!*

Styczeń 2013 - zima w pełni...! Britta z córką podczas spaceru.

                                      *

 


« Poprzednia 2012 2011-2010 2009   2008  2007  2006  2005   Następna »